Szkoła Podstawowa im. generała Stanislawa Hallera w Polance Hallera
Strona główna
Gazetka szkolna - opiekun p. Ewa Kulak | Kącik poetycki klasa III | Święto Niepodleglości autor Agnieszka Śnieżek | Feryjny pamiętnik |

Głos Samorządu

Gazetka szkolna - opiekun p. Ewa Kulak

Głos Samorządu Wesołej Szkoły

Gazetka wydawana przez Mały Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej im. Gen. Stanisława Hallera w Polance Hallera

Numer 1

Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września w naszej szkole, podobnie jak we wszystkich szkołach w Polsce odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2007/2008. rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 9.00 na placu przed budynkiem szkolnym. Po wakacjach czekały na nas wielkie zmiany. W tym roku spotkaliśmy się w mniej licznym gronie. Na uroczystym apelu zebrali się uczniowie klas I, II, III, oraz przedszkolaki z rodzicami. Nowa pani dyrektor ciepło i serdecznie powitała zebranych.  Przedstawiła nauczycieli i wszystkie dzieci. Każdemu z nas dała magiczny cukierek spełniający najskrytsze marzenie. Potem rozeszliśmy się do klas. Tam rozmawialiśmy o tym, co nas czeka w tym roku oraz o bezpieczeństwie w drodze do szkoły.

Marysia Kukuczka kl.I

Akcja „Sprzątanie Świata”

Jak co roku wrześniowa akcja „Sprzątanie świata” w naszej szkole wiązała się z różnorodnością zaplanowanych działań. 15 września wszystkie klasy wspaniale się bawiły wraz z panią dyrektor i wychowawcami. Wykonywaliśmy ciekawe zadania tematyczne:

-papierowe kule – klasa 0

-plakat z surowców wtórnych- klasa I

-EKOLUDKA klasa II

-stroje z surowców wtórnych-mundurek szkolny i suknie balową- klasa III

Wszyscy śpiewaliśmy hymn ekologiczny „Śmieciu precz”, a papużka Oszczędnisia uczyła nas jak oszczędzać i jak dbać o środowisko. Uczniowie wzorowo wywiązali się z powierzonych im zadań i oprócz tego, że było wesoło, zajęcia uświadomiły nam, że chroniąc środowisko dbamy o siebie.

Niestety pogoda spłatała nam figla i nie mogliśmy posprzątać terenu wokół szkoły. Zrobiliśmy to w poniedziałek, kiedy zaświeciło słoneczko.

Agnieszka Śnieżek kl.III