Szkoła Podstawowa im. generała Stanislawa Hallera w Polance Hallera
Strona główna
 • Miś ma łapy bardzo miękkie...

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002r., i przypada 25 listopada. W Szkole Podstawowej w Polance Hallera obchodzony był już po raz drugi.

 • Andrzejki

  Andrzejki - Obrazek 1Andrzejki wg tradycji są świętem obchodzonym tylko przez panny, które poznają na nich imię swojego przyszłego męża. Dla kawalerów przewidziane były "katarzynki" przypadające 24 listopada. Obecnie odbiega się od tradycji i andrzejki stały się świętem, na którym wróżą sobie wszyscy, a przepowiednie traktowane są bardziej z przymrużeniem oka.

  Andrzejki w Szkole Podstawowej w Polance Hallera zostały przygotowane przez samorząd uczniowski pod kierownictwem mgr Krystyny Słoniny. We wróżki i wróżbitów wcielili się uczniowie klasy III. Dzieci mogły poznać co czeka ich w przyszłym życiu, jak na imię będzie mieć przyszły mąż lub żona, oraz jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Po zakończonych wróżbach wszyscy zostali zaproszeni za zabawę taneczną.

 • ROK SZKOLNY 2012/2013

 • Polsko, Ojczyzno ma miła!

  Dzień 11 listopada został ustanowiony - ustawą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z 1937 r. - polskim świętem narodowym i pozostawał oficjalnie świętem państwowym RP do roku 1944. W roku 1945 komunistyczne władze PRL jako święto państwowe ustanowiły dzień 22 lipca. Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, zostało przywrócone przez Sejm RP dopiero w roku 1989.

  Z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Polance Hallera odbył się uroczysty apel poświęcony tej historycznej rocznicy.

 • ROK SZKOLNY 2011/2012

 • 23 i 24 czerwca przy Szkole Podstawowej w Polance Hallera odbyły się uroczyste obchody Dni Patrona Szkoły gen. Stanisława Hallera. Festyn został zorganizowany przez Szkołę Podstawową, UMiG w Skawinie, sołectwa w Gołuchowicach i Polance Hallera i odbywał się na szkolnym boisku oraz w pobliskim parku. 

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców dziękuje sponsorom za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu festynu.

 • FESTYN I UROCZYSTE OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

  FESTYN I UROCZYSTE OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY - Obrazek 1 Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Hallera w Polance Hallera serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły w połączeniu z piknikiem rodzinnym i dniem sportu dla mieszkańców okolicznych miejscowości, który odbędzie się  w dniach 23 i 24 czerwca 2012 roku.

  Sobota

  15.00-17.30 - zajęcia sportowe dla dzieci

  18.00 - mecz siatkówki "Samorządowcy - Miejscowa Młodzież"

  19.00 - zabawa taneczna

  Niedziela

   

  16.00 - Msza św.